top of page

                                                    

Już tylko kilka kroków do zostania wolontariuszem! Poniżej znajdziesz informację o tym, jak do nas dołączyć. Zaczynajmy!

1. Podjęcie decyzji

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o zaangażowaniu się w wolontariat. Zastanów się, w czym chciałbyś/chciałabyś się sprawdzić. Jeśli jeszcze nie wiesz - nie szkodzi, pomożemy!

Drugim krokiem jest przemyślenie tego, ile czasu możesz poświęcić.

2. Jak się zapisać?

Jeśli już wiesz, że chcesz zostać wolontariuszem i ile mniej więcej czasu możesz poświęcić, pobierz formularz zgłoszeniowy kandydata, który znajduje się w zakładce "Do pobrania". Wydrukuj go, wypełnij i prześlij nam skan na maila. Nie zapomnij podpisać. Możesz również przyjść do nas osobiście i wypełnić dokumenty na miejscu. Mamy dyżury w każdy poniedziałek od godziny 11:00 do 13:00 w Pozytywce (ul. Majkowskiego 3, Kartuzy) oraz od 16:00 do 18:00 w budynku CWS w Kartuzach (GOPS, ul. Gdańska 15, dawna biblioteka).

3. Co dalej?

Zaprosimy cię na spotkanie i ustalimy szczegóły współpracy. Zapoznasz się z naszym regulaminem (jest on dostępny w zakładce "Do pobrania"), poznasz koordynatora wolontariatu. Podpiszemy umowę wolontariacką i będziemy działać!

4. Informacja dla uczniów

Uczniowie, którzy zrealizują minimum 30 godzin wolontariatu, otrzymają stosowne zaświadczenie, będące podstawą do otrzymania dodatkowych punktów na świadectwie.

Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, zobowiązane są dostarczyć podpisane przez rodziców stosowne oświadczenia (znajdują się w zakładce "Do pobrania").

Ze względów bezpieczeństwa nie przyjmujemy osób poniżej VIII klasy szkoły podstawowej.

Zostań wolontariuszem: FAQ
bottom of page