top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKlub Wolontariatu Warto

Podsumowanie działań z czerwca

Klub Wolontariatu Warto intensywnie działał podczas ostatnich tygodni.Braliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Rodziny organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach.

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto obchodzone w maju, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Nasi wolontariusze pomagali przy malowaniu twarzy, robieniu gofrów, rozlewaniu zupy, animacjach i pracach porządkowych. Zorganizowaliśmy również bingo dla Seniorów.

Podczas spotkania burmistrz wręczył podziękowania naszym najaktywniejszym wolontariuszom, którzy zaangażowali się także w pomoc na festynie.


W czerwcu spotkaliśmy się na Wyspie Łabędziej w Kartuzach z seniorami z Centrum Wsparcia Społecznego. Było wspólne ognisko, piknik oraz wspólne mini-rejsy po Jeziorze Klasztornym Małym.

Nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach wybrali się na Wyspę Łabędzią na wspólny piknik z seniorami, zorganizowany przez Centrum Wsparcia Społecznego. Podczas spotkania wolontariusze pomogli w przygotowaniu kiełbasek dla seniorów oraz zaprosili ich na rejsy rowerkami wodnymi po Jeziorze Klasztornym Małym. Warto dodać, że tym samym zainaugurowano nowy sezon działalności wypożyczalni sprzętu wodnego na tym akwenie, którą prowadzi Spółdzielnia Socjalna Kaszubska Ostoja.

Spotkanie upłynęło w przesympatycznej atmosferze, na rozmowach i śpiewaniu. Zarówno młodzież, jak i seniorzy, byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.


Nasi wolontariusze angażują się również w działania związane z programem Korpus Wsparcia Seniorów - robimy drobne zakupy, chodzimy na spacery i dotrzymujemy towarzystwa starszym osobom, które wyraziły chęć udziału w programie.


W ramach naszej stałej działalności oczywiście jak zawsze odbyło się bingo dla Seniorów oraz korepetycje i zajęcia edukacyjne.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich wydarzeń.

33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page