top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKlub Wolontariatu Warto

Koncert "Solidarni z Ukrainą"

20 marca w Kartuskim Centrum Kultury odbył się koncert Wity, Bozheny Mirotvorets, uchodźczyni z Kijowa. Wydarzenie było wyrazem solidarności z ludnością ukraińską oraz podziękowaniem wszystkim, zaangażowanym w pomoc sąsiadom ze Wschodu. Odbyło się z inicjatywy Klubu Wolontariatu Warto.


W niedzielę w Kartuskim Centrum Kultury rozbrzmiał piękny głos Wity, Bozheny Mirotvorets, uchodźczyni, która przybyła do Kartuz z Kijowa. Wydarzenie we współpracy z KCK, zorganizował Klub Wolontariatu Warto. Koncert był wyrazem solidarności z sąsiadami z Ukrainy i podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w pomoc. Artystka wykonała zarówno znane ukraińskie pieśni, jak i te, własnego autorstwa. Pojawili się na nim zarówno mieszkańcy Kartuz, jak i wielu przedstawicieli obecnej w mieście społeczności ukraińskiej.

Na wydarzenie przybył też specjalnie ojciec Gabriel - prawosławny ksiądz z gdańskiej cerkwi, parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Gdańsku. Zaprosił Ukraińców wyznania prawosławnego do swojej parafii.

W imieniu Klubu Wolontariatu Warto, dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na koncercie i na co dzień wspierają zbiórkę i włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.fot. M. Damps10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page