top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKlub Wolontariatu Warto

J. polski dla uchodźców z Ukrainy

W ubiegłym tygodniu ruszyły zajęcia j. polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Nauka odbywa się w kilku grupach.


Dziękujemy nauczycielkom - P. Elizie, P. Marioli i P. Dorocie, które prowadzą zajęcia jako wolontariuszki. Wielkie podziękowania również dla Szkoły Podstawowej nr 1 za udostępnienie sal na prowadzenie zajęć.


Zapotrzebowanie na naukę naszego języka jest duże, dlatego jeśli są wśród Państwa osoby, które chciałyby się podjąć tego wyzwania i uczyć polskiego, zapraszamy do kontaktu. Poszukujemy wolontariuszy, którzy mają czas w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy do kontaktu w szczególności nauczycieli, emerytowanych nauczycieli i studentów kierunków filologicznych ze specjalnością lub studiami podyplomowymi z zakresu nauki języka polskiego jako języka obcego. Mile widziana znajomość j. ukraińskiego lub rosyjskiego. Na ten moment zajęcia odbywają się w Kartuzach, ale docierają do nas sygnały, że w mniejszych miejscowościach również są chętni, dlatego jeśli ktoś z Państwa chciałby uczyć poza Kartuzami, również prosimy o kontakt. Być może uda nam się zorganizować grupy także tam.

Spółdzielnia Socjalna Pozytywka zapewnia materiały do prowadzenia zajęć (poza podręcznikami - obecnie możemy zorganizować maksymalnie jeden na grupę).


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page